“Mbajmë radhë që në 4 të mëngjesit!” Ish deputeti lëshon alarmin dhe zbardh skandalin me videon

Me anë të një statusi në rrjetin social, ish deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi, ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë, duke u shprehur se situata e shëndetësisë po shkon drejt kaosit.

Ish-deputeti i PD-së, përmes një video të denoncuar në facebook, ku një pacienti me bypass, i cili thotë se mban radhën prej orës 4:00 të mëngjesit për analizat mjekësore. Kaos dhe papergjegjshmeri ne çdo institucion, qytetare qe nuk narrin sherbimim qe u takon. Me dite te tera zene radhen, qe ne oren 4 te mengjezit, per te bere analizat dhe nuk arrijne te mbarojne pune.

Askush nuk u jep pergjigje.
Askush nuk interesohet
Intersa abuzive te drejtuesve.
Korrupsioni dhe hajduteria e tyre nuk kane fund.
Pandemia Covid, jashte kontrollit.

Kaos dhe papergjegjshmeri, shteti ka falimentuar.

Lexoni sms dhe ndiqni videon e qytetareve!

Pershendetje Z. Luan,
Ne lidhje me ankesen time ju pershkruaj:
Si gjithe qytetaret e tjere qe percaktohen nga mjeku familjar per ekzaminime mjeksore apo analiza dhe un jam percaktuar si pasoje e bypassit qe kam bere per analiza te pergjithshme ne dat 6.11 per te cilat e treta here qe shkoj dhe nuk po mi bejne me pretendimin qe eshte prish laboratori dhe nuk ka radhe.Ata qytetar qe i bejne shkojne qe ne 4 te mengjesit per te zene radhe per arsye se nuk zbatohet data e percaktuar e tyre nga mjeku familjar.Arsyet se cfare perfitimesh personale ata kerkojne mund ti zbuloni ju bashke me mediat.
Pres pergjigje nga ju dhe kerkoj ndihmen tuaj.
Poliklinika hap dyert ne 6 te mengjesit.
I kemi shkuar drejtoreshes se pergjithshme per tu ankuar por drejtoresha nuk paraqitej dhe nuk lajmerohej nga sekretarja e saj.Eshte e pamundur qe une te vij nga Verria qe ne oren 5 per te marr ne numer.
Me respekt Kostandin Bualli
Verri-Fier