LIVE/ Ja sa vota ka fituar secili kandidat në SHBA, ndiqni të dhënat në kohë reale

Amerika zgjedh sot, 3 nëntor 2020, Presidentin. Kandidatët potencial për këtë post janë Donald Trump që vjen si përfaqësues i republikanëve dhe Joe Biden përfaqësues i demokratëve.

Fituesi duhet të sigurojë 270 vota elektorale, ndërsa raportohet se pjesëmarrja në këto palë zgjedhje ka qenë rekord. Kryesisht sot është vëmendja tek zgjedhja e presidentit, por sot do të votohet edhe për një-të-tretën e Senatit dhe për të gjitha, 435 vendet e Dhomës së Përfaqësuesve.

Nxjerrja e rezultateve po vijon. Ndiqni LIVE në grafikun e mësipërm se kush po fiton në SHBA. /albeu.com