Lëkundje tërmeti në vend, ku ishte epiqendra dhe magnituda

Një lëkundje tërmeti është ndjerë në vend këtë mesditë, me epiqendër në Detin Adriatik.

EMSC e ka regjistruar lëkundjen me magnitudë 3.8, në Detin Adriatik.

Nuk ka raportime për dëme deri tani.