Lëkundje tërmeti në Tiranë, ja sa ishte magnituda

Pasditen e sotme Shqipëria është goditur nga tërmeti. Lëkundjet sizmike janë ndier edhe në Tiranë.

Sipas Qendrës Europiane Mesdhetare Sizmologjike (EMSC), lëkundja ka qenë me magnitudë 3. 6 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 19:23 minuta.