Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra (FOTO)

Ditën e djeshme janë regjistruar lëkundje tërmeti në Korçë. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 22:06 dhe kanë qenë të lehta, me magnitudë 2.9 ballë të shkallës Rihter.

Sipas të dhënave tërmeti ka qenë me epiqendër 2 kilometra larg nga Korça dhe 115 kilometra larg nga Tirana, me thellësi 2 kilometra. Nga informacionet praprake, nuk raportohet për të lënduar dhe dëme materiale.

Foto: