Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra (FOTO)

Lëkundje tërmeti të lehta janë regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë.

Sipas IGJEUM tërmeti ka qenë me magnitudë 2.7 dhe ka rënë në detin Adriatik, 5 km në veriperëndim të Hamallajt dhe në një thellësi prej 2 km.