Kryeministri Rama publikoi videon e saj, Topalli i përgjigjet ‘flakë për flakë’ dhe nuk lë gjë pa nxjerrë

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale në lidhje me video-montazhin që kryeministri Rama publikoi në Instargram, ku ajo shante Lulzim Bashën.

Në video tregohet Topalli, teksa thotë se Basha ka hyrë në politikë vetëm për përfitime ekonomike personale.

Sipas Topallit, nëse Rama e nxjerr atë në Instagramin e tij, atëherë ai ka hallin e tij.

“Nuk e bën për ju, kur zgjedh që instagrami i vet, të flase me zërin dhe imazhin e Jozefina Topallit. Kuptojeni mirë! Kur ben altoparlantin e Jozefines, ka veç hallin e vet. Për hallet e treshes, ka ERTV”, shkruan Topalli.

Postimi i plotë:

Kur nxjerr Jozefinen ne instagram ka hallin e tij.

Per “hallet” e treshes del ne ERTV!

Ata jane bashke. Te tre jane bashke!

Qe Lul Basha eshte genjeshtar, kete tashme nuk ka shqiptar qe nuk e ka kuptu!

Qe Lul Basha ka ardhur qe diten e pare me agjende ekonomike personale, kete e kam patur bindje qe diten e pare qe e kam njoft!

Qe Lul Basha eshte armiku me i madh i demokrateve per shkak te asaj qe ben, por edhe mediokritetit te atyre qe arrin te artikuloje publikisht, kete nuk ka mbetur meme pa e zberthyer!

I kam thene, u qendroj dhe do i qendroj çdo sekonde, bindjes sime për çka perfaqeson Luli Basha ne tregun shqiptar!

Por vini re me kujdes!

Diten qe Jozefina Topalli akuzon treshen per pergatitjen e Dushkut2021, kryeministri zgjedh te zgjedhë per instagramin e vet veç sekuenca te asaj qe ka thene Jozefina Topalli per Lulzim Bashen.

Une keto dite argumentova rikthimin e Dushkut si fenomen (kesaj rradhe opozitar) qe synon manipulimin e zgjedhjeve nepermjet deformimit te dispozitave te Kodit Zgjedhor.

Argumentova pse dhe shpjegova se si kjo mund te ndalet sot në KQZ, nëpermjet KQZ dhe nga tavolinat e KQZ.

Une thashe sic kam thene gjithmone qe ATA TË TRE JANE BASHKË.

Qe ata te tre jane bashke e kam thene edhe ne ate interviste te cilen e paska degjuar Zoti Rama (derisa i paska pelqyer çka un kam thene e perseritur aty per Luli Bashen).

Ajo interviste eshte dhene kohe me pare e nuk i paska shpetuar vemendjes e as qenka fshire nga kujtesa e Kryeministrit!

Rama e gjeti dhe zgjodhi qe ta publikonte si sekuence ne instagramin e vet, tamam diten kur une zgjodha te flas publikisht per Dushkun2021!

Sepse kur Rama zgjedh te dashur miq, di cfare zgjedh!

Rama ka zgjedhur!

Rama zgjedh Luli Bashen!

I duhet Lul Basha, sepse Luli Basha eshte investimi me i mire i Rames kundra demokrateve.

Te dashur miq demokratë dhe shqiptare te mire kudo ku jetoni!

Mos e keqkuptoni Ramen kur “zgjedh” t’ju bëjë te degjoni Jozefina Topallin nga instagrami i tij, nuk e ben ngaqe vlereson Jozefina Topallin.

Nuk e ben per ju!

Kunati i Shokut Xhemal, Lulëzoi “bizneset” ne kohen e Rames.

Me ndihmen e Rames dhe nen vezhgimin e sigurte te Rames kane Lulëzuar vilat e tij me gjith kunat.

“Opozita” e lulezimit sponsorizohet rregullisht nga maxhoranca Rama!

Ndaj kujdes!

Nuk e ben per ju, kur zgjedh qe instagrami i vet, te flase me zerin dhe imazhin e Jozefina Topallit.

Kuptojeni mire!

Kur ben altoparlantin e Jozefines, ka veç hallin e vet.

Per hallet e treshes, ka ERTV.

Atje del rregullisht dhe i ve ata dy tjeret qe te shohin vete dhe degjojne live, se si gjithe ministrat i raportojne e shpjegojne se sa mire po u ecin investimet.

Ata te tre jane bashke!