Kryeministri Rama mbledh qeverinë në Elbasan, zbulon pikat ‘e nxehta’ që do të diskutohen

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot në orën 14:00 në Elbasan grupin parlamentar të PS.

Mësohet se kryeministri Rama do të jap në këtë mbledhje porositë për nisjen e fushatës elektorale.

Gjithashtu në fokus të takimit do të jetë Asambleja e PS, se si ajo të zhvillohet duke qenë se jemi në kushte pandemie.

Në media raportohet se do të diskutohet edhe organizimi i strukturave për zgjedhjet e ardhshme, si dhe do të informohen edhe për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Kujtojmë se edhe kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka thënë në herët se për Asamblenë, ku dhe si do të zhvillohet, do të diskutohet ditën e sotme në mbledhjen grupit të PS.