Kryeministri Rama filloi takimin në Këshillin Politik, Basha bën lëvizjen

Lideri i opozitës së bashkuar, Lulzim Basha ka nisur vizitën e tij dyditore në Kosovë, ndërsa në të njëjtën kohë ka nisur dhe puna në tryezën e Këshillit politik.

Kreu i PD-së është pritur nga kryeministri Avdullah Hoti. Ndërkohë pas takimit pritet të ketë konferencë të përbashkët për media.

Kurse, gjatë ditës Basha pritet të takojë liderë të tjerë institucionalë e politikë.