Këngëtari i njohur shqiptar humb jetën nga virusi, lajmin e hidhur e jep Petro Koçi mes dhimbjes

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi përmes një postimi në rrjete sociale ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të  këngëtarit dhe arsimtarit fierak Timo Lule.

“Humbem nje embleme te qytetarise, trashegimise, kultures, kenges, arsimit fierak!

Ne jemi krenare qe patem fatin te prekim talentin, shpirtmiresine, perkushtimin dhe mesimet e Profesor Timos! I paharruar Timo Lule!”, shkruan Petro Koçi.