Ka surpriza! Njihuni me parashikimin e motit për javën e ardhshme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e kushteve të motit gjatë kësaj jave.

E hëna do të nisë me diell dhe në mesditë do të shfaqen vranësirat përgjatë maleve. Reshjet e shiut të izoluara, do të shfaqen në këto zona.

Situatë të paqëndrueshme parashikohet të ketë pjesa më e madhe e vendit ditën e martë, por kjo do të jetë e përkohshme.

Në ditët në vijim, do të mbizotërojë dielli dhe vranësirat përgjatë maleve.

Era, përgjithësisht do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e përkohësisht gjatë orëve të mesditës mesatare në bregdet.

Era, parashikohet të jetë e vrullshme gjatë ditës së mërkurë.

Valëzimi do të jetë i ulët, por për shkak të shtimit të erës mbrëmjen e së martës e të mërkurën parashikohet i forcës 4 dhe 5 ballë, kryesisht në bregdetin jugor.

Temperaturat do të pësojnë rënie si në tabelë për shkak të reshjeve, për tu rritur sërish të enjten dhe të premten.