“Janë përzënë, iu është treguar dera”, ish-ministri i LSI-së zbulon prapaskenat e forta, zbulon se çfarë po ndodh brenda partisë së Kryemadhit

Lëvizja Socialiste për Integrim duket se ka marrë tatëpjetën. Qëllimi i socialistëve dhe sidomos kryeministrit Edi Rama është që të rikthejë militantët e LSI në Partinë Socialiste, efektet e këtij plani duket se po jepen nga dita në ditë Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manja u shpreh se asnjë nuk është larguar me dëshirë, por sipas tij ata janë larguar nga drejtuesit e partive.

“Të larguarit nga LSI nuk janë larguar me dëshirën e tyre po janë përzënë, u është treguar dera. LSI nuk duhet të ketë më një preferencë. Çdo kush ka kontribuar me aq sa ka ditur aq sa ka pasur mundësi”, tha Manjani për Top Talk.