“Jam shokuar”, Topalli del me reagimin e fortë pas dëshmisë në Hagë

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dalë me një reagim të ndjerë pas deklaratës që bëri dje përpara Gjykatës Speciale të Hagës, Jakup Krasniqi.

Topalli shkruan se është shokuar nga lajmet me akuzat që janë hedhur ndaj tij.

Postimi i plotë:

“I dashur Kryetar

Zoti Krasniqi!

Une jam shokuar nga lajmet per akuzat ndaj jush!

Une kam patur e ruaj nje respekt te vecante per ju e veprimtarine tuaj.

Sot, me shume se dje, ne cdo fjale, ne cdo ne kaperdimje lotesh shoh sa dinjitoz dhe i vertete jeni!

Prove e pamerituar per ju, familjen tuaj e Kosoven kjo qe po ndodh me Ju!

Sakrifica juaj eshte autoriteti me i larte moral!”, – shkruan Topalli.