Infektohet me koronavirus politikani i njohur, ja si është gjendja e tij shëndetësore

Deputeti socialist i Beratit, Fadil Nasufi ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet se deputeti Nasufi kishte disa ditë që kishte shfaqur shenja të infektimit dhe ishte karantinuar në banesën e tij në Berat.

Nasufi kishte bërë tamponin dhe përgjigjia e tamponit rezultoi “pozitive”, ndërkohë që mësohet se deputeti Nasufi është në gjendje të mirë shëndetësore.