Infektohet me COVID-19 mjeku i njohur shqiptar, shtrohet tek Infektivi, ja si është gjendja e tij

Mjek neurolog në qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Drini Dobi është infektuar me COVID.

Pasi gjendja e tij shëndetësore është rënduar ai është shtruar në spitalin Infektiv, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Përpara se ai vetë të prekej nga COVID bënte apele kundrejt qytetarëve që të respektojnë masat anti-COVID.