Ilir Meta kthehet në krye të partisë? Numri 2 i LSI-së flet hapur dhe bën deklaratën e fortë: Ne nuk kemi dyshimin më të vogël

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ka komentuar sot zhvillimet më të fundit brenda partisë së saj. Në një intervistë për ABC, Mehmetaj iu përgjigj edhe pyetjes në lidhje me një rikthim të mundshëm të Ilir Metës në krye të LSI-së.

Mehmetaj deklaroi se kjo është një çështje që mund të diskutohet pas korrikut 2022, duke shprehur bindjen se Gjykata Kushtetuese nuk do votojë pro shkarkimit të tij.

Albanian President Ilir Meta speaks during an interview with the Associated Press in Tirana, Albania, Wednesday, April 21, 2021. Albania’s president waded deep into the country’s parliamentary election campaign Wednesday, accusing the left-wing government of running a “kleptocratic regime” and bungling its pandemic response. In an interview with The Associated Press, Ilir Meta also said he would step down if Prime Minister Edi Rama’s Socialists — who are leading the main opposition conservatives in opinion polls — win Sunday’s vote. (AP Photo/Hektor Pustina)