Fundi i LSI-së? Ja çfarë parashikon juristi i njohur

I pyetur ditën e kaluar nga një gazetar nëse zgjedhjet e 25 prillit do të shtyhen për shkak të situatës së pandemisë, Ilir Meta u shpreh në mënyrë kategorikë se kjo gjë nuk do të ndodhë.

Marrë shkas nga kjo deklaratë e Presidentit të Republikës së Shqipëisë, juristi Romeo Kara tregoi se kur do t’i fundi LSI-së. Ai nëpërmjet një postimi në facebook shkroi se nëse zgjedhjet do të shtyheshin kjo do të kishte pasoja të rënda për partinë e Metës dhe Kryemadhit.

Duke qenë se ata po humbin çdo ditë deputetë, një ngjarje e tillë do t’i shkatërronte fare.