“Është një rast i rrallë”, Taulant Balla nxjerr ‘zbuluar’ Metën

Deputeti socialist Taulant Balla, u shpreh se presidenti Ilir Meta nuk ka reshtur që nga dita e parë që kur ka hyrë në presidencë së bëri fushatë.

“Ilir Meta që ditën që është zgjedhur president i Republikës vazhdoi të drejtonte partinë e tij, kujton Metën që u drejtohet mbështetësve, për ta akuzuar për marrëveshjen e 17 majin, se demokratët duhet të udhëhiqen nga një lider si Berisha jo Basha, nuk kam pasur asnjë dilemë, është një rast i rrallë, ndoshta i vetmi në Europë, ku bashkëshorti është presidenti dhe bashkëshortja kryetare e partisë, kjo është LSI që sot është në atë dergje ku është, por është çështje e tyre nuk kam pse të ndërhyjë”, tha Balla për Report Tv.