Emocionuese,Ministrja Xhaçka publikon videon që po shpërndahet me shpejtësi, urimi special që mori Shqipëria sot nga 20 vende të botës

Në Ditën e Pavarësisë dhe të Flamurit nga 20 vende të botës ku Shqipëria ka misionet dhe përfaqësitë e saj nga efektivët e Forcave të Armatosura. Ka marrë një urim emocionues.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka publikuar urimin e ushtarakëve shqiptarë por dhe ushtarakëve të vendeve aleate të NATO-s në 108-vjetorin e pavarësisë.

“108 vite pas shpalljes së pavarësisë, flamuri ynë valëvitet në çdo cep të botës përmes heronjve tanë nën uniformë, të cilët qëndrojnë krenarë krah përfaqësuesve të vendeve aleate, në çdo mision të NATO, BE & OKB”, shkruan ministrja Xhaçka.