Edi Rama zbulon mesazhin kërcënues të Amerikës për Ilir Metën: Dvorani, kampion i anti-korrupsionit”

Ashtu siç parashikoi edhe Spartak Ngjela vetëm pak dikë më parë se gjyqtari Ardian Dvorani ka mbështetjen e SHBA-je si figura më e re politike e pakorruptuar në vend. Këtë gjë e ka konfirmuar edhe Kryeministri Edi Rama i cili në një dalje publike në Berat ka zbuluar fjalët e SHBA-së që vijnë si kërcënim për presidentin.

“Çmimi krijoi turbullirë të madhe në lagjet e politikës. Ishte mesazh i pastër i SHBA-ve për kreun e shtetit pasi dihen përplasjet që ka patur me gjyqtarin”, – u shpreh kreu i qeverisë duke theksuar edhe një herë fjalët e SHBA-së se Dvorani është kampion i anti-korrupsionit dhe një kërcënim për postin e Ilir Metës.