Edi Rama publikon videon dhe bën deklaratën e çuditshme: “Ma kanë bërë copë “librin e shpisë”

Kryeministri i vendit e ka nisur ditën e publikimin e një video-je ku shihen punimet për ndërtimin e aeroportit të Kukësit.

Në sfondin e videos dëgjohet lehtësisht dhe vallja e Kukësit duke përshëndetur djemtë kuksianë që kanë emigruar e ku thekson se po e mban premtimin.

“Mirëmëngjes dhe me buzëqeshjen që më ngjallin sa herë shoh ecurinë e punës me aeroportin, çunat kuksianë me dy gishta të Londrës, që ma kanë bërë copë “librin e shpis” kur postoja projektin 3D, ju uroj të gjithëve një javë të mbarë”, shkruan Rama.