Edi Rama e nis ditën me një lajm FANTASTIK!

Kjo e mërkurë ka nisur me një lajm mjaft të mirë nga kryeministri i vendit, Edi Rama. Teksa ka vizituar stadiumin “Air Albania” për të parë nga afër si po shkon procesi i vaksinimit ai dha një lajm mjaft të mirë për të gjithë ne.

Kreu i shtetit konfirmoi se procesi i vaksinimit pritet të përfundojë tërësisht brenda 14 muajsh dhe lufta me virusin thuajse do të jetë shuar. Ai qëndron pozitiv rreth efektit të vaksinës dhe thekson se megjithëse është mbajtur një barrë të rëndë ndihet mirë që gjërat po shkojnë sic duhet.

“Mbetemi të bindur që vaksinimi i popullatës do të realizohet brenda 14 muajsh. Kur erdhën vaksinat në fillim dhe nuk i priti njeri, ju e hapët syrin shumë fort dhe thatë pse vijnë fshehurazi, këta po sjellin vaksina false.” -tha Rama ndër të tjera./Source.al