E bujshme/ Gazetarja e njohur shqiptare largohet papritur nga puna, del me reagimin e fortë: Një hall me pak. Arsyet nuk i di…se nuk mi tha njeri!

Gazetarja Juli Xhokaxhi duket se është larguar papritur nga puna në ekranin e ABC News, ku drejtonte programin ‘Byro Politike’.

Lajmin e ka dhënë vet gazetarja përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se emisioni “Byro Politike” që ishte nën drejtimin e saj nuk do të transmetohet më.

Ndërkaq ajo shton se nuk di të japë një arsye se përse nuk do të transmetohet pasi as asaj nuk ia kanë dhënë një të tillë, duke nënkuptuar se largimi i saj ka qenë i papritur dhe jo i mirë.

“Ah se harrova. “Byro Politike” nuk ka më. Një hall me pak. Arsyet nuk i di…se nuk mi tha njeri”, shkruan Xhokaxhi.