Dy lëkundje të një pas njëshme tërmeti goditën Shqipërinë mëngjesin e sotëm, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Durrësit. Raportohet se tërmetet ishin me magnitudë 3.2 dhe 3.5 ballë të shkallës Rihter.

Tërmeti i parë, ai me magnitudë 3.2 Rihter u regjistrua rreth orës 04:00, ndërsa i dyti 30 minuta më vonë. Nuk raportohen dëme nga lëkundjet. Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit ishte në det, 24 km larg nga qyteti i Durrësit.