“Do t’ju shkulin nga ai vend, plehra!”, nuk përmbahet Braçe, bën sherr me qytetarin

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka patur shumë reagime nga ndjekësit pasi nxori pamjet se po punohet për pastrimin e Hidrovorit të Karavastasë që do të përballet me shirat e dimrit.

Ai ka thumbuar opozitën duke i cilësuar si hajdutë që i kishin eskavatorët në lumë për punë private, ndaj mbytej gjithçka në Shqipëri.

Replikat me ndjekësit

Qytetari: Po tani që ju erdhi veza bëni punime ju kaq vite se kishit parë fare, këtë vit ju zuri syri por çfarë ti bësh deleve qe flen dhe nuk ju qr t’ju shkulin nga ai vend plehra”.

Braçe: O dele në Austri; Këta që kanë jetojnë këtu janë nja njëqind herë më të mirë se një pështyrës si ty;
Jetojnë me mund e djersën e tyre, me punë të ndershme çdo ditë!
Kurse per mua mbaje gjuhën brenda, këto që sheh janë punë oooooo qyq, punë që kurrë si ke bërë ndonjëhere!”