“Do jem në krah të Edi Ramës për mandatin e tretë e të katërt”, aktorja e njohur shqiptare merr vendimin e papritur: Vij nga një familje e djathë, por do e braktis përgjithmonë se…

Aktorja tropojane, Arjola Demiri, ka marrë së fundmi një vendim të papritur.

Arjola ka deklaruar se në zgjedhjet parlamentare do të jetë përkrah kryeministrit Edi Rama duke renditur edhe arsyet e vendimit të saj.

“Miq e mikesha,familjare e fansa te mij,po ju komunikoj se ne zgjedhjet e priteshme parlamentare do jem perkrah Edi Rames me tere mundesite dhe energjite e mija. Vij nga nje familje e djathte ne gen por pikerisht kjo me intrigon te braktis pergjithmone te ashtuquajturit te djathte qe abuzuan me idealet e prinderve e gjysherve te mij.I bashkohem Edi Rames se qytetin tim te lindjes nga nje germadhe e varreze politike per 25 vjet e riktheu ne jete e nje qytet modern qe bashkjeton me shekullin e ri. Me Edi Ramen do jem jo vetem per mandatin e trete por dhe per te katertin…”, shprehet Arjola.

Arjola sot ja ka bere te ditur vendimin e saj Drejtuesit politik te PS-se per Qarkun e Kukesit z.Safet Gjici me nje memo te thjeshte “Me shume deshire, ndergjegje e vendosmeri do jem me ju ne fushate.Jam e lumtur te jem perkrah jush qe keni treguar kurdoherë qe dini e mundeni te jeni kampion”.

Kujtojmë që Arjola arriti një sukses të paparë me rolin e saj në filmin “I love Tropoja”, film në të cilin u shfaq edhe kryeministri Rama. Tani Arjola është pjesë e kastit të “Portokalli”, spektakël i cili pritet të rikthehet së shpejti në ekran.