Do diskutohet për detin?! Rama vizitë zyrtare në Athinë

Kryeministri Edi Rama pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Greqi në datat 15-16 Shtator, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së.

Rama pritet që të takohet në Athinë me autoritetet më të larta shtetërore ku konkretisht me homologun grek Kyriakos Mitsotakis dhe ministrin e Jashtëm grek, Dendias.

Nuk dihet nëse ky takim do të jetë pjesë e diskutimeve dhe pretendimit grek për zgjerimin me 12 milje në detij Jon.