Denoncimi i PD-së për familjen Cakoni, menjëherë reagon Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për rastin e Manjola Cakonit. Kryeministri i është përgjigjur akuzave të PD për denoncimet nga tërmetit, veçanërisht për rastin e familjes Cakoni.

‘Mendoj se etika e medias dhe komunitetit duhet ta ndalojë hedhjen e nxituar të hapave të tillë për të konsumuar në publik njësoj si në restorant në klub. Duhet t’i referohet fakteve. Do të ishte shumë njerëzore që pa e akuzuar dhe pa e konsumuar imazhin fizik.’

Më tej në videon e publikuar nga Rama, janë publikuar edhe fotot e kontratës së dhurimit të një apartamenti në Kamëz.