Del për herë të parë nga Lulzim Basha rezultati surprizë nga sondazhi (FOTO)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një sondazh ku qytetarët kanë votuar për kryeministrin më të mirë që mund të jetë për Shqipërinë pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Nga sondazhi lideri demokrat del me një mbështetje 53.2%, dukshëm më sipër se kryeministri aktual Edi Rama që ka 38.7%.

“Faleminderit për mbështetjen e jashtëzakonshme. Në 25 prill, Shqipëria fiton dhe Rama humb”, shkruan Basha.