Del lista përfundimtare, zbardhen emrat e drejtuesve politikë të PS dhe PD

Së fundmi janë publikuar emrat zyrtarë të drejtuesve politikë të PS-së dhe PD-së në 12 qarqet e vendit.

Emri i fundit që u bë publik nga PD-ja ishte Tritan Shehi, i cili do të drejtojë fushatën elektorale në Gjirokastër.

Më poshtë është publikuar edhe lista me emrat e drejtuesve politikë të dy partive më të mëdha në vendin tonë.

Drejtuesit e PS dhe PD në 12 qarqe:

Kukës- Safet Gjici (PS), Flamur Noka (PD)

Shkodër- Ilir Beqaj (PS), Helidon Bushati (PD)

Lezhë- Lindita Nikolla (PS), Mark Marku (PD)

Tiranë ndahet Bashkia, Erjon Veliaj Tirana Qark Elisa Spiropali / Kryetari Ervin Bushati (PS)

Tiranë PD- Aldo Bumçi, Jorida Tabaku, Alfred Rrushaj, Grida Duma, drejtuese në Kavajë dhe Rrogozhinë, Agron Shehaj, Albana Vokshi, Belind Këlliçi, Flamur Noka.

Durrës – Ardian Çela (PS), Edi Paloka (PD)

Dibër- Olta Xhaçka (PS), Xhelal Mziu (PD)

Elbasan- Taulant Balla (PS), Gazment Bardhi (PD)

Korçë- Niko Peleshi (PS), Edmond Spaho (PD)

Fier-Gramoz Ruçi (PS), Enkelejd Alibeaj (PD)

Vlorë-Damian Gjiknuri (PS), Bujar Leskaj (PD)

Gjirokastër- Bledi Çuçi (PS), Tritan Shehu (PD)

Berat – Bledi Klosi (PS), Tomorr Alizoti (PD)