Çmendet moti dhe merr kthesën e madhe, zbuloni çfarë do të ndodhë

Vendi ynë ditët e fundit do të ketë një mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke e bërë situatën klimaterike mjaft të paqëndrueshme.

Meteoalb, parashikon të ketë reshje të izoluara shiu në fragmente të shkurtra më së shumti gjatë pasditeve. Temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10°C në 22°C, në zonat e ulëta nga 17ºC në 29°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 30°C.