Çfarë po ndodh? Shkundet sërish toka në vend, tërmeti prek sërish Durrësin, ja sa ishte magnituda

Ditën e kaluar u raportuan 2 tërmete në vendin tonë që alarmuan njerëzit të cilët ende i tremben asaj cfarë ndodhi më 26 nëntor të vitit 2019-të.

Pak momente më parë toka u shkund sërish dhe lëkundjet mes Lacit dhe Durrësit janë ndjerë goxha nga banorët. Magnituda e tërmetit ishte 3.9 ballë i shkallës Rihter dhe këtë e raporton Qendra Europiane e Tërmeteve.

A mendoni se ende po vazhdojnë pas-lëkundjet në vend?