Çfarë po ndodh? Ndërkombëtarët i shkojnë Bashës në zyrë

Një takim i papritur dhe i pa lajëmruar po ndodh tek selia blu.

Ambasadorja e ShBA, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca dhe ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman kanë mbërritur në selinë e PD për një takimme kryetarin e PD, Lulzim Bashën.

Thuhet se ky takim do të ketë në fokus hapjen e listave me miratimin e ndryshimeve kushtetuese ditën e sotme nga parlamenti.