Çfarë kërkon më shumë Meta? Presidenti sulmon Ramën: Ai do që unë të

Presidenti Ilir Meta i ftuar në emisionin “Përballë” nuk ka nguruar të sulmojë kryeministrin Edi Rama.

Sipas presidentit, Ramës nuk i është mohuar bashkëpunimi me presidentin dhe se ai nuk bën qoka.

“Nuk kam dalë nga kostumi presidencial, duhet të keni koncept më të plotësuar për presidentin. Kam bërë çdo gjë që të miratohet reforma në drejtësi. Sot kemi një sistem që nuk funksionon. Ju doni president që të mbyllë gojën dhe të bëjë pazare me qeverinë. Kur i është mohuar kryeministrit një bashkëpunim me presidentin. Unë nuk bëjë qoka.”-tha Meta.