“Çfarë interesi kishte ky njeri të hidhte akuza ndaj Bashës”, Spahiu përplaset ashpër me analistin e njohur

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu teksa po shprehej se Basha iu detyrohet qytetarëve një përgjigje që akuzat që janë hedhur ndaj tij ditët e fundit, u përplas ashpër me analistin Agron Gjekmarkaj, Sipas këtij të fundit, kreu i opozitës nuk duhet të dalë dhe të reagojë ndaj çdo akuze të bërë.

Agron Gjekmarkaj: Kjo është politike.

Kreshnik Spahiu: Tani ky njeri çfarë interesi kishte të hidhte akuza ndaj Lulzim Bashës.

Agron Gjekmarkaj: Bellanica nuk është Buda e Muhamedi, mund të ketë interesa për disa gjëra.

Kreshnik Spahiu: Basha pretendon të jetë kryeministër.

Agron Gjekmarkaj: Ky është një kurth që Basha të mos merret me detyrat që i takojnë.