“Boll ia hëngrët meritat Edit”, Numri dy i LSI del me deklaratën e fortë

Numri dy i LSI, Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin Rama në lidhje me krahasimet që po bën dittë e fundit në postimet në rrjetet sociale për investimet që po bën qeveria e tij dhe ato që kanë bërë qeveritë paraardhëse.

Vasili thotë se Rama po robtohet të hedhe, shkelë dhe plackitë deri në fund shtetin shqiptar, por ne greminë nuk kanë arritur dot ta hedhin të gjitha qeveritë e mëparshme në 100 vite.

Më tej ai thotë se edhe Bjellorusia, ku Rama do të angazhohet si kryetar i OSBE, po i merr kohë kot, pasi me një rrokadë, sillte Lukashenkon në Shqipëri dhe bënte ‘zap’ bjelorusët.

STATUSI NGA PETRIT VASILI

Fajin e ka Ismail Qemali!

Dikush ne media fajin per vuajtjet, qe po “heq” Edi Rama i coi deri tek Adil Çarçani.

Mu duk vertet nje padrejtesi shume e madhe kjo, qe i behet “qellimisht” Edit duke i ngrene 30 e ca vjet pergjegjesi qe fillojne nga viti 1912.

Edi Rama ne menyre titanike po perballet me fajin me shume se 100 vjecar, qe fillon qe nga Ismail Qemali.

Edhe venia e portretit te Ismail Qemalit nga Edi Rama dhe heqja e portretit te presidentit ne vitin 2013 ishte “shume i drejte” sepse fiksoi fajin 100 vjecar, qe Ed i Madherishem ishte thirrur nga historia qe ta ndreqte.

Bellorusia po i merr kohe kot Edit te Madherishem sa ta zgjidhe edhe ate, por po te ishte me i mençur mund ta zgjidhte shume thjeshte me nje rrokade prej “zorzopësh” dhe Lukashenkon e sillte ketu dhe vetë shkonte bente zap Bjelloruset.

Ismail Qemali dhe qeveria e tij kurrsesi nuk mund te perjashtohet nga pergjegjesia per “taksiratet”, qe po heq Edi per te ndrequr.

Ne 100 vjet te gjitha qeverite “deshtuan me turp” qe ta hedhin shtetin ne gremine, ndersa Edi i Madherishem po robtohet, qe ta hedhe, ta shkele dhe ta plaçkite deti ne fund shtetin dhe Edi beson se do ja dale….!?

Sot po ndalemi deri tek Ismail Qemali.

Ndaj Ismail Bej mbaj pergjegjesite e tua!

Edhe ju kolege te medias boll ja hengret meritat Edit dhe shkurtoni vitet e fajit te te tjereve, qe Ed titani po ndreq e po i ben per dreq!

Sa per fajin e Perandorise Osmane qe ka qene perpara Ismail Qemalit edhe ate do ta trajtojme patjeter nje dite tjeter….!