Bleona Qerreti flet për përplasjen me gazetarin, shpërthen live në emision: Nuk zuri mend 20 vite pasi ja thyen dhëmbët

Këngëtarja Bleona Qerreti ka pasur një përplasje të fortë me gazetarin Ilir Babaramo.

Kujtojmë se gjatë një shkrimi për presidentin e SHBA-së, Donald Trump, Babaramo kritikonte të gjithë shqiptarët në Amerikë që shpreheshin pro Trump.

Mes shkrimit të tij, Babaramo përmendi edhe këngëtaren Bleona Qerreti, për të cilën thoshte se ishte pjesë e haremit të Trump.

Këngëtarja u shpreh se gazetarit ia kanë thyer dhëmbët para 20 viteve për thashetheme, por si duket nuk ka nxënë mend akoma dhe vazhdon të bëjë të njëjtën gjë.

“Kam kuptuar që fatkeqësisht në Shqipëri njerëzve nëse nuk u flet me gjuhën që kuptojnë nuk arrijnë të kuptojnë gjuhën që u flet ti.Për mua është thjesht një thashethemexhi që paguhet për të shpifur. Nuk dua ti kushtoj më vëmendje. Ja kanë thyer dhëmbët para 20 vitesh për thashetheme dhe më vjen keq që pas 20 vitesh vazhdojnë të bëjë të njëjtën gjë. Në momentin që flet me të njëjtin provencialitet që ke folur para 2 vitesh dhe përmend emrin tim për një kategori njerëzisht pjesë e të cilëve nuk kam qenë kurrë do të kem një reagim për këtë. Kur më quan Bleona e klubeve do të reagoj, të gjithë miqtë e mi e dinë se unë jetoj një jetë private shumë të shëndetshme. Nëse kam qenë në lokale, në 90% kam qenë për koncerte.Ai është shumë i vogël për mua ti kthej përgjigje por duke parë që komuniteti shqiptar në Amerikë ja theu hundët pas 20 vitesh.Si guxon ai të flasë për njerëz këtu që kanë sakrifikuar gjithçka për të ardhmen e fëmijëve të tyre? Nëse juve ju është bërë normale që njerëzit me lekët e drogës bëjnë jetë luksoze që njerëzit normale nuk e përballojnë dot dhe ju duket normale. Një njeri duhet të dalë dhe t’ju zgjojë nga gjumi. Njerëzit duhet të mbajnë përgjegjësi për veprimet që bëjnë dhe thashethemet që bëjnë. Kur ti paguhesh për të përhapur thashetheme nuk mund lë të pikturosh një pikturë të shrembëruar timen”, tha Bleona Qerreti për Ora News.