Bilanc i dhimbshëm gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, ja sa a humbje jetësh u shënuan

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar për 4 humbje jetësh dhe 83 raste të reja me COVID-19. Rastet janë dy 57-vjeçare nga Shkodra dhe Dibra, një 75-vjeçar nga Durrësi dhe një 81-vjeçare nga Tirana.

Në Spitalin Infektiv janë të shtruar 72 pacientë, 8 pacientë në terapi intensive, ndërsa 4 prej tyre janë të intubuar.