Berisha i përgjigjet Nanos: ‘E solla nga Parisi ku shiste ikona të vjedhura’

Sali Berisha i është kthyer kokë më kokë Fatos Nanos për akuzat e hedhura mbrëmjen e kaluar në emisionin “Opinion” teksa foli krah Edi Ramës.

Ish-kryeministri ka postuar një video ku tërthorazi thotë se Fatos Nano është mosmirënjohës dhe i kujton se ishte ky i fundit ai i cili e ka marrë Ramën nga Parisi dhe e ka futur në politikë.

Miq, fajin e ka Saliu. Çfarë thoshte Nano disa vite më parë për Edi Ramën:

E kam marrë me thonj të paprerë si refugjat nga Parisi dhe e kam sjell të bëjë pjesë në ekipet tona qeverisëse.

E nxora nga bataku si refugjat dhe shitës ikonash të vjedhura në kohën e Saliut dhe e bëra ministër dhe kryetar të bashkisë më të madhe të Shqipërisë.” -u shpreh Berisha krah videos.