BBC jep lajmin e trishtë, ja kur pritet ti rikthehemi normalitetit

Ne nje artikull te bere publik sot, BBC, referuar studiuesve, thote se do te mund t’i kthehemi normalitetit dimrin qe vjen. Sipas ketij artikulli, mendohet se gjate veres se 2021 me ne fund do te mund qe te gjendet zgjidhja per Covid 19 dhe te aplikohet tek popullata.

Ky dimer sipas eksperteve parashikohet mjaft i veshtire, madje edhe me shume se fillimi i pandemise, teksa pritet nje numer me i madh i personave te infektuar.