Arti në zi, humb jetën nga COVID artisti dhe regjisori i famshëm shqiptar

Aktori dhe regjisori i famshëm korçar Naum Tërova ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme pas infektimit me koronavirus.

Mësohet se ai ishte i shtruar prej disa ditësh gjendje të rëndë në pavionin e pmeumologjisë pranë spitalit Korçë ku trajtohen personat me Covid19. Naum Tërova është babai i N/kryetares së bashkisë Korçë Benila Terova.