Artan Hoxha publikon videon që po bën namin dhe zbulon detajet e forta

Gazetari Artan Hoxha ka sjellë në kujtesë sot një postim të tij të 17 nëntorit të viti 2016 ku u demonstron grupit të gazetarëve të BBC cilësinë e mallit që prodhohet në Shqipëri.

Teksa kanë kaluar 4 vite nga ajo ditë, Hoxha shkruan se asgjë nuk ka ndryshuar, kemi humbur në sasi, por cilësia e mallit është rritur.

Jo vetëm kaq, por Hoxha ironizon edhe debatet që po bëhen ditët e fundit në lidhje me kasetën e masakrës së Krushës që ka rënë në dorën e gazetarëve të BBC, por nuk është transmetuar e plotë.

“17 nentor 2016 – 17 nentor 2020

Duket sikur e kam bere dje, asgje nuk ka ndryshuar.

As mulliri, as Che, …kemi humbur ndjeshem ne sasi, por cilesia e mallit ka ecur ku e ku me larte..

Ne fakt po e demostroja para grupit te gazetareve te BBC, qe po realizonin nje histori per kan bizimin e Shqiperise, ne nje hangar perpunimi ne Fushe Kuqe…

Meqe ka nisur te permendet pak si shume BBC keto dite, per pune kasetash. E them me bindje, ne nuk kemi fshehur asnje kasete…”, shkruan Hoxha.