Analisti i njohur tregon informacionet e fshehta brenda PD-së: Po bëhen gati shumë përjashtime! Kjo është surpriza që po përgatitet

Analisti Arjan Curri ka komentuar zhvillimet e fundit politike në Partinë Demokratike. Teksa ka folur për shkarkimin e Flamur Nokës, Curri tha se në PD po bëhen gati shumë përjashtime.

Ai tha se ka informacione që ai po përgatit një surprizë për të thirrur kongresin para Berishës dhe mbledhja do jetë për ndarjen e bashkive dhe në kulm do jetë vetingu.

“Në PD po bëhen gati shumë përjashtime dhe një nga informacionet që kam është që ai po përgatit një surprizë për të thirrur kongresin para Berishës dhe mbledhja do jetë për ndarjen e bashkive dhe në kulm do jetë vetingu. Sa bukur PD e ka justifikimin për të bashkuar votat me PS për reformat. Përveç të tjerave çdo kongres që thërret Berisha do jetë një njollë e zezë për PD”, tha Curri për MCN Tv.