Ambasadorja Yuri Kim nis pushimet, ja kë vend ka zgjedhur në Shqipëri

Ambasadorja Yuri Kim ka zgjedhur të pushojë në Vlorë, pas një viti të gjatë e të lodhshëm.
Kim ka qenë një nga personat kyç në arritjen e marrëveshjes së 5 qershorit mes mazhorancës dhe opozitës, pasi u desh ndërhyrja e ambasadores që palët të arrinin në një dakordësi.

Pas pushimeve ambasadores do t’i duhet të kthehet edhe njëherë në krye të detyrës, ku e pret një vit edhe më i vështirë, pasi vitin e ardhshëm do të mbahen zgjedhjet parlamentare.