Alarm për pak sekonda në Kuvend! Spiropali ndërpret menjëherë fjalën, deputetët ngrihen në këmbë: Nuk është mirë me shëndet?

Prej orës 10:00 po zhvillohet seanca e Kuvendit të Shqipërisë ku në rend dite është futur votimi i Paktit të 5 Qershorit pas marrëveshjes së arritur fillimisht mes mazhorancës dhe opozitës jashtë parlamentare.

Teksa fliste ministrja e Shtetit dhe Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, deputetja Edlira Bode u rrëzua dhe për pak sekonda nuk u ndje mirë.

Këta të fundit u ngritën në këmbë, ndërsa ministrja ndërpreu fjalën dhe në një moment pyet nga foltorja “nuk është mirë me shëndet?”.