Agron Llakaj humb njeriun e dashur, dedikimi prekës: Udhë të mbarë drejt Zotit

Aktori i njohur i humorit Agron Llakaj ka dhënë lajmin e hidhur për personin e dashur në familje që ka ndërruar jetë.

Ai ka publikuar fotografinë e nënës së ndjerë, shkruan fjalët prekëse duke kujtuar gjithçka i ka thënë para se të largohej nga jeta.

Mesazhi i Agron Llakajt:

“Ike Nena Maro! Ike! E sic me thoje-” Te Zotit jemi dhe te Zoti do kthehemi! “…e mira dhe e dashura nena Maro! Na ke kerkuar te mos derdhim lote me largimin tend, se ”rrojta sa desha! “-thoje, e te te mbajme mend ashtu te dashur e te qeshur, nene madhe Maro! Udhe te mbare drejt Zotit, shpirti yt eshte ketu ku e ke shperndare…,ne femije e niper e mbesa…., te Kostandina ,te Alkida dhe Eno….por edhe te une ,se si nene te desha dhe si bir me deshe! Lamtumire nene e dashur Maro!”.

Foto: