Acar i vërtetë dimri, ja si parashikohen sot temperaturat

Dita e mërkurë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura. Në orët e mëngjesit ngrica të forta përgjatë akseve rrugore.

Era nga Veriperëndimi-Jugperëndimi 2-10m/s. Deti forca 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

Zonat malore -10 deri në 2°C

Zonat e ulëta -5 deri në 11°C

Zonat bregdetare -1 deri në 12°C