A do mbyllemi sërish edhe pas 2 dhjetorit? Manastirliu zbulon skenarin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e ftuar në emisionin “Real Story”, e pyetur nëse do të ketë tjetër mbyllje, tregoi skenarin pas 2 dhjetorit. Manastirliu theksoi se situata do të vlerësohet, pasi ky virus ka shumë të panjohura.

“Ne nuk e duam mbylljen, por masat kufizuese do të vlerësohen në bazë të situatës, sepse jemi përballë të panjohurave. Ky virus ka edhe të panjohura edhe të njohura.Covid-19 ndërpret transmetueshmërisë kur nuk ka terren dhe kjo arrihet vetëm me maska e zbatim të masave”, tha Manastirliu.